Глобалното затопляне променя поведението на животните
В последно време постоянно се говори за глобалното затопляне по медиите постоянно слушаме и четем за глобалното затопляне. Най-често като доказателство се прилагат снимки и видео клипове на топящите се ледове на Южния полюс. И падащи огромни ледени блокове в океана. Вярно, много са ефектни тези снимки, но където ида погледнеш край нас има други доказателства за глобалното затопляне и то тук при нас, а не чак на Южния полюс.
Влияние на глобалното затопляне върху живите същества.
Очевидно е, че тази година зимата беше по-топла. Ето първото доказателство.През февруари 2013 по улицата се разхождаха дъждовни жаби. Подскачаха си пъргаво и живо, сякаш дъждът ,който валеше беше летен. Не е ли странно по средата на февруари, когато се очаква студ да е сковал земята и локвите да са малки ледени пързалки, жабките да си се разхождат и хич да не усещат студ?
Едва ли са загубили сетивата си и не усещат студ.Обяснението е в това , че просто не е студено. След ден на спирката на автобуса видях две пеперуди да си летят и да се радват. Вярно е ,че беше слънчево, но все пак средата на февруари беше. Радваха се жабките и пеперудките на топлинката, а всъщност няма нищо за радване. защото след глобалното затопляне се очаква ледников период.А по домовете ни се появиха, пак без време , мухи , разни бръмбарчета, калинки и даже……комари! В Петрич се появили опасни комари, които носят зараза. Болестта се нарича Висцерална лайшманиоза. Вече има заразени жители на Петрич и околността. И какво правят тези комари посред февруари у нас? Не е ли това още едно доказателство за глобалното затопляне? Май без да гледаме термометъра и откъсващите се ледени блокове можем да си направим съответните изводи. И дивите животни променят поведението си вследствие глобалното затопляне. Мечките прекъсват зимния си сън и тръгват да търсят храна. Колега видял змия да пресича асфалтовия път. Змия – през февруари!!!!!! Фактите са интересни и тревожни. За съжаление -необратими! Нещо ново ни чака в близко и по-далечно бъдеще.
Промените са очевидни, но последствията -не! За животните , растенията,а и за нас хората!