Промяна новините на форума:



Ако желаете да подкрепите нашата работа, можете да направите дарение. Ще бъдем благодарни за всяка помощ, която можете да направите за да съществува сайта. https://boosty.to/ufoport/donate

Main Menu

Последен и финален повик съдбата да ми даде шанс

Започната от tanyamark, Май 25, 2017, 04:47:54 PM

« назад - напред »

Nom

Аз съм от хората който знаят историята  на Таня напълно. Аз вярвам в нейното спасение и съм я виждала в друг дом с други хора, на работа, далеч далеч. И вярвам в това. И знам че е възможно.
Не отговарям на лични съобщения!

KIARA

Също искам да допълня, че Таня много бързо ще се промени, когато има реална промяна в обстоятелствата около нея. Които, извинете, не зависят единствено от позитивната й нагласа.

mint

Цитат на: KIARA - Декември 05, 2017, 09:01:20 PM
Хора, според мен имате нереалистични очаквания към това как Таня да реагира на съветите ви. Тя е травматизирана и потисната на ниво, което никой от нас не може да си представи. Може много да ви възмущавате как отговаря на съветите ви, но реално тя има нужда точно от такова детинско обгрижване, защото никой никога не и е позволил да бъде беззащитно дете, закриляно от любящи възрастни. Всеки има нужда да изживее такъв етап в израстването си. Не й го отричайте. Спомнете си вие като деца как имахте нужда да се цупите и "тръшкате" за какво ли не и как близките ви са ви врънкали и увещавали да не се сърдите (с обич и без заплаха, че ще ги загубите обаче).

Съгласна съм, така е.
Само че това поведение не помага в сложни ситуации.
Когато си дете има кой да те търпи, когато си възрастен и си във враждебна обстановка...само затапяш себе си като в тресавище.
Човек има право да бъде слаб, също както има право да бъде и силен.
Всеки избира за себе си.
Господ не дава повече отколкото може да понесе човек.
Време е за осъзнаване.

Странен

Цитат на: KIARA - Декември 05, 2017, 11:03:25 PM
Също искам да допълня, че Таня много бързо ще се промени, когато има реална промяна в обстоятелствата около нея. Които, извинете, не зависят единствено от позитивната й нагласа.
Да права сте, хората не са с равен шанс и живота е несправедлив към повечето от нас.  Моето лично впечатление обаче, е че щастието не винаги зависи от обстоятелствата. Въпреки че обстоятелствата зависят най-вече от нас самите и щастието като цяло.
Психолог, коуч, трансперсонален психолог

mint

Щастието е нещо много субективно.  За един е едно, за друг е друго. Затова и обстоятелствата не винаги определят как ще се чувства човек.

tanyamark

Цитат на: KIARA - Декември 05, 2017, 11:03:25 PM
Също искам да допълня, че Таня много бързо ще се промени, когато има реална промяна в обстоятелствата около нея. Които, извинете, не зависят единствено от позитивната й нагласа.
Киара, благодаря ви, всичко, което сте писали е истината. Никога, никой и за секунда не ми позволи да бъда дете, на всички пречех, не само дете, момиче и човек въобще... В това е проблема и така убиха всичко за мен, все някак се изправях, но вече не мога, нямам сили... И не виждам и шанс... Единствено някак усещам сила, когато един специален за мен мъж е до мен, но заради тях го загубих... И не виждам нито път, шанс или живот за мен....

tanyamark

Цитат на: Nom - Декември 05, 2017, 09:05:22 PM
Аз съм от хората който знаят историята  на Таня напълно. Аз вярвам в нейното спасение и съм я виждала в друг дом с други хора, на работа, далеч далеч. И вярвам в това. И знам че е възможно.
Кога ще е това, ном, не мога нечовешко е така да ме смазват...

tanyamark

Цитат на: KIARA - Декември 05, 2017, 09:01:20 PM
Хора, според мен имате нереалистични очаквания към това как Таня да реагира на съветите ви. Тя е травматизирана и потисната на ниво, което никой от нас не може да си представи. Може много да в и възмущавате как отговаря на съветите ви, но реално тя има нужда точно от такова детинско обгрижване, защото никой никога не и е позволил да бъде беззащитно дете, закриляно от любящи възрастни. Всеки има нужда да изживее такъв етап в израстването си. Не й го отричайте. Спомнете си вие като деца как имахте нужда да се цупите и "тръшкате" за какво ли не и как близките ви са ви врънкали и увещавали да не се сърдите (с обич и без заплаха, че ще ги загубите обаче).
Киара, как истински сте ме усетила, никой не ме видя, не ме прегърнс, като бездомно прокажено куче... Да, отдавна не съм дете... А всъщност никой не ми позвили и да бъда.... Пиша тук, защото ще откача и ако някой нещо хубаво ми пише се хващам и почвам да вярвам... Но за съжаление нищо добро до мен... Не зная как бих могла да се спася, от месеци имам и нови здр проблеми.... А те убиха същността ми, жената и момичето в мен, аз съм анонимен, безмълвен жив мъртвец.... Единствено този мъж някак ме връща към мен, към живота, но знам, не се заблуждавам, за него съм нищо, та аз съм простоедно нищо.... Но съм жива реално и или Бог да ме прибере, или семоляза спасение... И моля само, който истински е усетил как са замразили живота ми само той да пише, нямам нужда от още негативи... Благодаря.

tanyamark

А по линия на този мъж, те винаги са знаели за силната любов между нас, правели са и невъзможното да ни раз делят, и макар че, той живее от год с др жена, като сме заедно сякаш нио не си е отишло и те веднага усещат, макар и нищо да не знаят и убивст всичко още в зародиша му... Просто не знам, как да се спася от тук и от тях... Не съм лентяй как ли не търсих рабита, кой ли не ми обещава и лъга, а аз усещам, че потъвам и си отивам...

KIARA

Таня, не спирай да търсиш работа, защото ще намериш и това ще промени много живота ти.

KIARA

Таня, искам да ти кажа още нещо. Опитай се да не преживяваш емоционално отговорите, които прочиташ тук. Хората са добронамерени и го правят с чисто сърце, за да ти дадат съвет, но те не са достатъчно компетентни, за да реагират адекватно при такъв комплициран случай като твоя. Някак си не отчитат значението на нещата, които се случват в детските години на човек и как това го изгражда. Те дават пример с болките, които сами са преборили със силата на духа си, но тези болки са ги сполетели, когато вече са били пораснали хора със здрава психика. При теб са изградени  много бариери и блокажи и ти имаш нужда с теб да работи продължително време опитен психолог - говорим за поне 2 години. Според мен докато търсиш работа, би ти помогнало да се заемеш някакъв доброволчески труд, за да си ангажирана и да усетиш, че има полза от теб, както и да имаш контакт  с различни хора от семейството ти. Това ще ти помогне да видиш, че светът не е ограничен само до това, което ти се случва вкъщи.

mint

Таня, в какво се изразява намесата на близките ти в отношенията с този човек, какво точно правят или казват.
И отношението им спрамо теб можеш ли да опишеш с някоя конкретна ситуация?

tanyamark

Цитат на: KIARA - Декември 06, 2017, 10:44:19 PM
Таня, искам да ти кажа още нещо. Опитай се да не преживяваш емоционално отговорите, които прочиташ тук. Хората са добронамерени и го правят с чисто сърце, за да ти дадат съвет, но те не са достатъчно компетентни, за да реагират адекватно при такъв комплициран случай като твоя. Някак си не отчитат значението на нещата, които се случват в детските години на човек и как това го изгражда. Те дават пример с болките, които сами са преборили със силата на духа си, но тези болки са ги сполетели, когато вече са били пораснали хора със здрава психика. При теб са изградени  много бариери и блокажи и ти имаш нужда с теб да работи продължително време опитен психолог - говорим за поне 2 години. Според мен докато търсиш работа, би ти помогнало да се заемеш някакъв доброволчески труд, за да си ангажирана и да усетиш, че има полза от теб, както и да имаш контакт  с различни хора от семейството ти. Това ще ти помогне да видиш, че светът не е ограничен само до това, което ти се случва вкъщи.
Благодаря, Киара, но тези няколко дни, няма да описвам, който има дарба сам ще разбере какво ми правят, ме тотално отчаяха, че за мен има и частичка шанс да живея.... Аз не контактувам с никой от двете роди, така те го направиха, опитвам със семейството на малкия брат на баща ми, но няма смисъл, аз съм чужда за тях... Или Чудо или Бог да ме прибере, тоеа е моят път... Убедих се, че всичко е абсолютно осъзнато от тази жена, какво ми причинява. Ходих години по психотерапии, още по ме задълбаха и изцедиха... И доброволен труд съм давала.... Спасението ми е любов, мъж и да ме махне, но кой ще ме погледне аз съм зомб....

tanyamark

Цитат на: mint - Декември 07, 2017, 12:57:53 AM
Таня, в какво се изразява намесата на близките ти в отношенията с този човек, какво точно правят или казват.
И отношението им спрамо теб можеш ли да опишеш с някоя конкретна ситуация?
Първо, за тях аз изобщо не съм човек, камо ли даимам право на любов, аз съм роб и не защото аз съм позволила... Не ми се обяснява, който има дарба ще го разбере... те не дадоха шанс да дишам, да бъда това, което съм и така ме погубиха.... А той е най-хубавото нещо в безсмисления ми живот заради тях...

mint

Защо си мисля, че премълчаваш нещо в цялата история...