Промяна новините на форума:



Ако желаете да подкрепите нашата работа, можете да направите дарение. Ще бъдем благодарни за всяка помощ, която можете да направите за да съществува сайта. https://boosty.to/ufoport/donate

Main Menu

Всеки има душа, нали?

Започната от Enona, Август 17, 2017, 03:58:39 PM

« назад - напред »

Enona

Това си го повтарям за утеха. В смисъл, че когато някой мой близък страда и на мен ми е гадно. Започвам да се моля за него и т.н. И нещата понякога се оправят, после се влошават. И си мисля да не е заради мен, задето съм се намесила. Или ако страда някой близък, пак си мисля че е за да бъда наказана аз. И си казвам, че все пак всеки е роден с душа, която трябва да извърви своя път. Не може да е заради мен, нали? Защо страдат хората около нас?

Nom

Не всеки има душа, ине всеки е човек дори и да изглежда така, но някой от нас са истински бездушевни същества, като ккука сао че говореща и ходеща от плът и кръв но без душа.
Не отговарям на лични съобщения!

Пепито-Белия Вълк който хапе при нужда

Алекс е права макар и рядко има хора без души
Бута  се каруца където коня тегли..не трябва да пречим на хората които искат да прецакат живота си по собствен и оригинален начин

Enona

Хм това не го бях срещала до сега. А каква е тяхната цел тук? В смисъл, ако са като кукли, а не в смисъл на тези безчувствените материалисти.

GT

Алекс,ако имаш възможност разкажи повече...

Nom

Трябва да говоря за това как шефката ми която в началото беше страхотен човек и разбран изведнъж се превърна в някакво чуждо, бездушевно същество и ме изрита като мръсно коте или животно от работа в началото на месеца. Това е бездушевен човек.
Не отговарям на лични съобщения!

GT

Да, но това не означава,че е без душа.Бездушен до крайност ,с черна душа,но все пак с душа.

Nom

Тя няма душа. Не иска да споря, когато те изрита през вратата и не ти даде шанс да стъпиш повече.
Не отговарям на лични съобщения!

mint

Човек трябва да се стреми да намери своята душа. Щом намери душата си, той ще вижда душата и на своя ближен. Не можеш да познаеш човека, докато гледаш само на неговата външност. С това се обяснява защо ти не обичаш едного, а друг го обича. Ти гледаш само външността му, а той го познава отвътре, познава неговата душа. Казваш: ,,Нищо особено не намирам в този човек". Защо не виждаш нищо в него? Защото не го обичаш. Питай онзи, който го обича, какво вижда в него? Той казва: ,,Интересен е този човек". Ти разлистваш една стара книга и казваш, че не е интересна. Друг казва, че е много интересна. – Отде знае той това? Чел я човекът.
...
Едно от правилата на Любовта гласи: ,,Пази свободата на другите, както пазиш и своята". Някой пречи на свободата на другите и ги ограничава. – Защо? Защото той е вън от Любовта. Казваш на някого: ,,Ти не ме обичаш". – Остави човека свободен, не се меси в неговата свобода. Той е свободен да те обича, или да не те обича. Когато всички те отхвърлят, когато гледат на тебе като на измет, знай, че има Един, Който те обича. С тебе върви един ангел и ти казва: ,,Не бой се, Господ те обича! Твоята работа ще се оправи. Не ставай дете!" Един баща имал десет деца. На всички купил по една кукла, на последното само не могъл да купи. То започнало да плаче, защото другите деца му казвали, че е лошо, че баща му не го обича. Като виждал как плаче, бащата го утешавал: ,,Не плачи, утре ще купя и на тебе кукла".

https://triangle.bg/books/1923-04-22-10.1998/1938-10-09--1.html

Salinas

Към mint:
Аз наистина търся цял живот своята сродна душа... може би един път даже я намерих. Досега не съм намерила мъж, който е готов и в огъня да влезе за мен. Как се търси сродна душа?

Пепито-Белия Вълк който хапе при нужда

Не търсете "сродна" сродните душа идва предава ти урок и се разделяте..и боли
Бута  се каруца където коня тегли..не трябва да пречим на хората които искат да прецакат живота си по собствен и оригинален начин

mint

Salinas, не знам.
Поста ми е цитат, част от текста, който е от линка.
Не всеки може да срещне сродната  си душа.
Но в текста става въпрос за твоята душа, душата, която си ти.
Познавайки себе си, човек може да разбере и другите.



Пепито-Белия Вълк който хапе при нужда

Всеки я среща...но не всеки я разпознава..и си научава урока..с родната душа не е жената?мъжа с който да живеете цял живот..напротив идва,дава ви Урока..и си отива
Бута  се каруца където коня тегли..не трябва да пречим на хората които искат да прецакат живота си по собствен и оригинален начин

Пепито-Белия Вълк който хапе при нужда

Цитат на: Enona - Август 17, 2017, 04:27:08 PM
Хм това не го бях срещала до сега. А каква е тяхната цел тук? В смисъл, ако са като кукли, а не в смисъл на тези безчувствените материалисти.
Потърсете в нета интервюто на Инелия Бенц..
Бута  се каруца където коня тегли..не трябва да пречим на хората които искат да прецакат живота си по собствен и оригинален начин

Странен

Душа))) Душата е абстрактно понятие и нищо повече..
Психолог, коуч, трансперсонален психолог