Промяна новините на форума:



Ако желаете да подкрепите нашата работа, можете да направите дарение. Ще бъдем благодарни за всяка помощ, която можете да направите за да съществува сайта. https://boosty.to/ufoport/donate

Main Menu

Против цигарите - относно социалната реклама

Започната от Странен, Ноември 13, 2018, 06:48:45 AM

« назад - напред »

Странен

Скъпи, потребители! Сред нас навярно има такива, които пушат цигари.  Аз лично, като бивш пушач, смятам, че пушенето  е огромна глупост и не мога  да се смиря с факта, че някой е печелил от здравето ми. Глупост е човек да си дава парите за да се съсипва. Аз смятам, че цигарите са вредни, и никой няма право да взима пари за сметка на здравето на друг човек. Цигарите правят хората зависими, пушачите губят  правото на избор в момента в които са опитали по глупост или в момент на слабост.  Веднъж започнали да пушат обикновено вредния навик остава за цял живот. Човешкия живот е безценен, всеки един от нас има значение.

Това, че цигарите се продават легално и носят огромни приходи на държавата НЕ означава, че това е правилно. Може да се изкарват пари и от много други вредни за хората и дори престъпни  неща. Парите не могат да са оправдание. Това винаги ще са мръсни пари!

Реално не се предприемат адекватни мерки, за  ограничаване на пушенето. Цигарите са достъпни, те са там в близката лавка или супермаркет. Само ги поискай и може да ги получиш.  А можеше например, да ги направят по рецепта, и да ги дават само на хора по определени критерии.

И така, вие виждате тази социална реклама, защото на мен лично ми пука за вас и вместо да печеля  реших да пусна социална реклама за която плащам сам. Знам че е гадно, да се гледа снимка с рак на белия дроб. Неприятно е, дори заклетите пушачи могат да спрат да посещават UFOport, това ще е нормално тъй като те ще изпитват дискомфорт когато гледат снимката. При това, тези същите, заклети пушачи са свикнали да се отказват от много неща зареди цигарите. Но ако поне един човек  се спаси от зависимостта то моята мисия ще е успешна. Всеки може да ги спре, казвам ви го като бивш пушач на три кутии цигари в ден!

Скъпи производители на цигари, не съм забравил какво ми причинихте. Реших да ви отделя нужното внимание! Това, е мястото за вашата безплатна социална реклама...
Вече не пуша, близо 10 г. и вие никога повече няма да печелите от мен. Сега, ще направя всичко възможно да издърпам повече хората от лапите  на зависимостта и да умножа печалбите ви по нула.

Психолог, коуч, трансперсонален психолог

Activis

Странен хубава статия. Браво, че си отказал цигарите. Аз също съм ги отказвал преди време. И то няколко пъти. Но най- много е било за година и половина. За това се иска воля доста. Но не съм сигурен, и не съм напълно съгласен, че рака е въз основа на цигарите. При някой може и да е от тях, но има също хора, които през живота си не са пушили, но имат такъв рак. Тук всичко си е до организма. Успех в клаузата.

Teomi

Цигарите са предпоставка,но не фактор за рак.Този клип отдавна доказаха,че само от пушене не стават такива дробовете.Има и друго заболяване,което въобще не е свързано с цигарите,най-вероятно е силикоза.Примерно при миньорите,натрупване на въглищен прах в дробовете,няма нищо общо с пушенето.
@Странен,инициативата ти е добра,но едва ли всеки ще се справи.Пушенето е зависимост,както алкохола,хазарта,наркотиците и се лекува доста трудно.Изисква се силна воля,а не всеки я има.Включвам и мен,аз съм пушачка и досега не съм успявала да ги спра.

Странен

Цитат на: Teomi - Ноември 13, 2018, 11:52:23 AM
Цигарите са предпоставка,но не фактор за рак.Този клип отдавна доказаха,че само от пушене не стават такива дробовете.Има и друго заболяване,което въобще не е свързано с цигарите,най-вероятно е силикоза.Примерно при миньорите,натрупване на въглищен прах в дробовете,няма нищо общо с пушенето.
@Странен,инициативата ти е добра,но едва ли всеки ще се справи.Пушенето е зависимост,както алкохола,хазарта,наркотиците и се лекува доста трудно.Изисква се силна воля,а не всеки я има.Включвам и мен,аз съм пушачка и досега не съм успявала да ги спра.
Рака е само една от болестите, които могат да бъдат предизвикани от цигарите. Цигарите могат да са и още причинители на инфаркти, инсулти, импотентност, язви и още 1000 болести. @Teomi  не се самоуспокоявай, опитай да спреш да се тровиш и ще видиш как ще се чувстваш, човек които пуши винаги си намира причини да го прави и си мисли, че болестите ще дойдат след 100 година в някой друг живот.

Бъди твърда, цигарите са вредни  много. Освен това предизвикват лош дъх, жълта кожа и гнили зъби. Всеки може да се освободи от тази зависимост и да почуства свободата.
Психолог, коуч, трансперсонален психолог

Teomi

И си прав,и не си.Рак не се предизвиква от цигари,нито инсулт,или инфаркт!!!Там са други заболявания,Никотина стеснява кръвоносните съдове,затова се води ризикофактор,но НИКОГА не е първопричина.За другото си прав,някой ден трябва да си навия на ината.😊

Странен

Цитат на: Teomi - Ноември 13, 2018, 09:26:34 PM
И си прав,и не си.Рак не се предизвиква от цигари,нито инсулт,или инфаркт!!!Там са други заболявания,Никотина стеснява кръвоносните съдове,затова се води ризикофактор,но НИКОГА не е първопричина.За другото си прав,някой ден трябва да си навия на ината.😊
Самозалъгваш се. Предизвикват, истината е такава, многомилионния бизнес има нужда ти и другите които пушат да мислиш така и да се успокояват. Реално помисли, забрави всичко което знаеш и погледни от друг ъгъл на това..
Психолог, коуч, трансперсонален психолог

Activis

@Странен сега навлязоха и иновативни електронни цигари. Но незнам и те колко уж са по- безвредни. Гледам много хора ги употребяват

Teomi

Последните проучвания са,че електронните цигари много повече вредят от обикновените.@Странен,не вярвай на всичко,което четеш ,или гледаш в интернет.

Nom

Странен, подкрепям тази инициатива на 100 процента. Радвам се от сърце, че ти си ги отказал - че си отказал цигарите. пожелавам на всеки от Уфопорт който пуши да откаже час по скоро тази напаст, наречена цигари, тази болест, тази отрова. Здравето е по важно от цигарите, тях може да си купиш но здравето трудно. Скъпи пушачи, откажете ги и няма да съжалявате!
Не отговарям на лични съобщения!

Activis

Цигарите не винаги водят до болест.... Всичко си е до организма на човек

Странен

Цитат на: Activis - Ноември 22, 2018, 10:39:14 PM
Цигарите не винаги водят до болест.... Всичко си е до организма на човек
Цигарите винаги вредят в 100% от случайте са вредни за човешкия организъм. Но @Nom  според мен визира друго, че самите цигари са болест. С товуа твърдение съм абсолютно съгласен.
Психолог, коуч, трансперсонален психолог

Activis

Е навик са да. Няма спор. Отказвал съм ги наколко пъти и има разлика по принцип. Сега пуша,  но непрекалявам.  Кутия на 2 дена.  Но съм чел, че никотина в много малки количества има полезно дийствие.

Мисионер

Актавис ти се заблуждаваш дори и една цигара на ден да пуши тя също ти вреди. Цигарите са вредни, спри ги.

Activis

Медицински е доказано, че никотинът в много малки дози е полезен.
А не, преди години съм ги спирал, но пак си ги пуша.

Модератор

Цитат на: Activis - Март 15, 2019, 04:01:35 PM
Медицински е доказано, че никотинът в много малки дози е полезен.
А не, преди години съм ги спирал, но пак си ги пуша.
В цигарите, които пушиш има освен никотин и хиляди других вредни неща. Ако някой ви пише, че цигарите не са вредни,  значи ви има за глупаци. Това е бизнес за много пари, вашите пари... Именно сега, някой тлъст магнат си купува нещо готино за сметка на теб скъпи ми пушачо. За сметка на твоята жълта кожа, за сметка на кашлицата ти сутрин, жълтите ти пръсти и зъби, болката в сърцето, опадака на сила, имунната ти сиситема, лошият дъх от устата ти и всички други негативни усещания, които ти така усърдно управдаваш че не са от цигарите...Той иска ти да мислиш, че цигарите не са пък чак толкова вредни, че не предизвикват рак, инсулт, инфаркт, безплодие. Дори имат, някакво полено действие...и даже са успокоително.  Купуват се продажни, доктори които могат дори да се изкават, за ползата от никотина. А ти пушачо, кълвеш на гола кука и си даваш здравето за да те доят всеки ден. Лесно е и комфортно е да се мисли, че цигарите не са пък, чак толкова вредни, че последните изслесвания, сочат... Излез от зоната на комфорт, направи нещо за себе си, което ще е наистина полезно.Спри да пушиш..