Раздяла след идилия - Любов! Любовни отношения и сериозни връзки - Форум UFOport

Добре дошли на Форум UFOport . Моля влезте или се регистрирайте.

Септември 26, 2020, 11:12:58 am

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Виртуално гадаене

Раздяла след идилия

Започната от vampirrre, Септември 14, 2020, 08:47:14 pm

« назад - напред »

vampirrre

Здравейте, пиша тук, защото вече не знам какво да правя. С приятелката ми се запознах преди 2 години, живяхме около година и половина заедно. Винаги се грижех за нея, готвене, чистене, домашни любимци..., защото свършвах работа по-рано и исках като се прибере просто да може да си почине. Питах я дали е щастлива, казваше, че е. Взехме си заедно квартира, малко таванско помещение, но ни стигаше... В един момент искаше да си купим жилище, но нямахме тази възможност. След 5 месеца връзка се премести при мен, смени няколко работи, но никъде не я устройваше. Посрещахме всичко заедно, в началото излизахме из града, но в последствие изгуби интерес. Обичам я и никога не съм си помислял за изневяра. Преди около половин година започнах да усеща отдалечаване, но го отдавах на тежката ситуация и умората от работа, обръщах ѝ внимание, но в много моменти тя предпочиташе да си чати с нови хора. Интимностите станах много по-редки (за което имам вина аз, винаги искаше секс, когато съм си легнал за сън и често я молех да го оставим за другия ден, защото съм изморен и само ще я раздразня). Смея да кажа, че не съм оставял незадоволена в интимните ни ласки. Разговаряхме до последно винаги, когато имахме възможност. Вкъщи по-малко, най-вече отново, когато си легнех, за съжаление заспивах след максимум 30 минути... Никога не съм я ограничавал в това с кого да говори, за какво, с кого да се вижда, не се бърках в личното ѝ пространство, не исках да я задушавам. Преди повече от месец проведе с мен разговор, че не е готова за сериозна връзка, не иска човек до себе си, за да не го мисли, а да се съсредоточи над своите собствени цели (да ремонтира къщата на баба си -Софийско). Тогава не знаех как да реагирам, не съм викал, както никога не сме се карали, повишаване на тон беше рядкост. Поговорихме нормално, бях потресен и още не осъзнавах какво се случва. После правеше общи планове за почивки, гостувания, моето преместване при нея, не повдигнах въпроси от страх да не разваля магията. Преди 2 седмици се премести обратно при баба си, занесох ѝ някаква част от останалия при мен багаж, опитах се да ѝ помогна с няколко неща, защото нямаше много останали финанси. Прекарахме прекрасни 2 дни там. Прибрах се в квартирата в Плевен, 2 дни всичко беше наред, но следващите 2 явно ме избягваше, докато накрая отново каза, че не е готова за нещо сериозно, не иска човек до нея, защото я разсейва от целите ѝ и начините им за постигане. Каза да не я търся, да не ходя и т.н., защото нямало смисъл. Отново бях в мат. Уважих желанието ѝ, 2 дни по-късно ми прати снимка на котката ни, която взе с нея и съобщение, че била заспала в нея, непринудено и весело. Опитах се да говоря с нея, без успех, поиска да я пусна. След 2-3 дни писах едно "Благодаря за всичко" на майка ѝ, защото бях приет като част от семейството, голяма глупост от моя страна, осъзнах го преди да бъде прочетено, но пак беше разбрано погрешно. Бившата ми вече приятелка ми звъня, за да разбере защо и какво съм писал. Приключи с думите, че съм "изплискал легена" и да не търся повече нито нея, нито нейните роднини. За момента успявам да уважа желанието ѝ, но не знам вече редно ли е, къде сгреших, с какво заслужих това и все пак, ако бъда по-настоятелен дали няма да я озлобя или напротив - ще я накарам да размисли.

Тара

Цитат на: vampirrre в Септември 14, 2020, 08:47:14 pmЗдравейте, пиша тук, защото вече не знам какво да правя. С приятелката ми се запознах преди 2 години, живяхме около година и половина заедно. Винаги се грижех за нея, готвене, чистене, домашни любимци..., защото свършвах работа по-рано и исках като се прибере просто да може да си почине. Питах я дали е щастлива, казваше, че е. Взехме си заедно квартира, малко таванско помещение, но ни стигаше... В един момент искаше да си купим жилище, но нямахме тази възможност. След 5 месеца връзка се премести при мен, смени няколко работи, но никъде не я устройваше. Посрещахме всичко заедно, в началото излизахме из града, но в последствие изгуби интерес. Обичам я и никога не съм си помислял за изневяра. Преди около половин година започнах да усеща отдалечаване, но го отдавах на тежката ситуация и умората от работа, обръщах ѝ внимание, но в много моменти тя предпочиташе да си чати с нови хора. Интимностите станах много по-редки (за което имам вина аз, винаги искаше секс, когато съм си легнал за сън и често я молех да го оставим за другия ден, защото съм изморен и само ще я раздразня). Смея да кажа, че не съм оставял незадоволена в интимните ни ласки. Разговаряхме до последно винаги, когато имахме възможност. Вкъщи по-малко, най-вече отново, когато си легнех, за съжаление заспивах след максимум 30 минути... Никога не съм я ограничавал в това с кого да говори, за какво, с кого да се вижда, не се бърках в личното ѝ пространство, не исках да я задушавам. Преди повече от месец проведе с мен разговор, че не е готова за сериозна връзка, не иска човек до себе си, за да не го мисли, а да се съсредоточи над своите собствени цели (да ремонтира къщата на баба си -Софийско). Тогава не знаех как да реагирам, не съм викал, както никога не сме се карали, повишаване на тон беше рядкост. Поговорихме нормално, бях потресен и още не осъзнавах какво се случва. После правеше общи планове за почивки, гостувания, моето преместване при нея, не повдигнах въпроси от страх да не разваля магията. Преди 2 седмици се премести обратно при баба си, занесох ѝ някаква част от останалия при мен багаж, опитах се да ѝ помогна с няколко неща, защото нямаше много останали финанси. Прекарахме прекрасни 2 дни там. Прибрах се в квартирата в Плевен, 2 дни всичко беше наред, но следващите 2 явно ме избягваше, докато накрая отново каза, че не е готова за нещо сериозно, не иска човек до нея, защото я разсейва от целите ѝ и начините им за постигане. Каза да не я търся, да не ходя и т.н., защото нямало смисъл. Отново бях в мат. Уважих желанието ѝ, 2 дни по-късно ми прати снимка на котката ни, която взе с нея и съобщение, че била заспала в нея, непринудено и весело. Опитах се да говоря с нея, без успех, поиска да я пусна. След 2-3 дни писах едно "Благодаря за всичко" на майка ѝ, защото бях приет като част от семейството, голяма глупост от моя страна, осъзнах го преди да бъде прочетено, но пак беше разбрано погрешно. Бившата ми вече приятелка ми звъня, за да разбере защо и какво съм писал. Приключи с думите, че съм "изплискал легена" и да не търся повече нито нея, нито нейните роднини. За момента успявам да уважа желанието ѝ, но не знам вече редно ли е, къде сгреших, с какво заслужих това и все пак, ако бъда по-настоятелен дали няма да я озлобя или напротив - ще я накарам да размисли.
Не знам дали го осъзнаваш, но ако човек внимателно прочете написаното от теб, непременно ще забележи една тенденция "ти ходиш на пръсти", да не оскърбиш някого, да не го нараниш, да му бъде добре на човека до теб. Това са неща, които аз виждам само от написаното от теб. Когато в една връзка се фокусираш върху човека до теб, това е зависимост, а не любов. Такава връзка непременно се разрушава, защото ти забравяш за себе си, не си фокуса на твоя живот, а си длъжен да бъдеш главният герой в твоя живот. Това е много жесток житейски урок, на който не ни учи никой, за съжаление. Необходима е корекция, която да направиш в живота си, дано не си шокиран прекалено много от това, което съм написала. За съжаление не бих могла да ти дам друг съвет, това е цялостно поведение от твоя страна, което е необходимо да бъде преразгледано много внимателно. Такова поведение кара хората около теб, да не те оценяват и да те отхвърлят, тъй като ти сам се отхвърляш/пренебрегваш своите собствени интереси/нужди в името на това друг да е добре т.е. поставяш себе си на второ място/избутваш себе си в периферията. Надявам се да разбереш. Всичко добро.

vampirrre

Прочетох и разбирам съвета ти. За съжаление си права и е необходимо да преразгледам държанието си към социума като цяло, а не само в любовните отношение. Ще е доста трудно да променя вече изграден характер, но ще опитам, благодаря :)!

TinyPortal 1.6.3 © 2005-2019