ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Последни мнения

Какво и кои са демоните?

Започната от Nom, януари 23, 2019, 11:15:34 pm

« назад - напред »

Nom

Как силно и могъщо звучи тази дума-демон, когато езикът ни я завърта в устата, как тежко отеква, когато я произнасяме, подобно на ехо от камбанен звън. Призраците, вампирите, таласъмите, и демоните са духовни същества, в които вярват хора от различни религии, и за които смятат, че са или добри, или лоши, а понякога и двете. Други хора отхвърлят вярването в духове и демони просто като суеверие или плод на въображението им. Те осмиват разпространеното схващане за един карикатурен образ с рога, копита и опашка, така както е описан самият Сатана. Де́мон (от гръцки: δαίμον – ,,божество") е свръхестествено и често зло същество, което е често срещано в религията, литературата, митологията и фолклора. В науката демон понякога се наричало (метафорично) измислено същество, участващо в някакъв експеримент. Демоните са зли личности. Дори и  дяволът е наричан Демон – паднал ангел. При така наречената ,,обсебеност" демоните, влизат вътре в човека и управляват неговия телесен и душевен (психически) живот. Демоните влизат през един вид ,,отворени врати", когато получат и имат възможност за това. С други думи, демон не може да влезе в даден човек, просто докато човекът се разхожда по улицата например. Демоните влизат през врати, които ние сами им отваряме чрез нашите грехове. Демонът винаги знае слабото място на определен човек.Нечистите духове или по друг начин казано демоните, бродят в сухи места-,,безводни места", където няма вода,  те самите не могат да плуват. Демоните се стремят единствено да убият, откраднат и погубят. Те ще направят всичко по силите си, за да измамят хората и да ти отклонят от правият им път. Демонологията е изкуство,наука за призоваване и общуване с демони. Тук влизат и всякакви уговорки и договори с тях. Различните демони имат различни способности. Трябва да се знае едно обаче, довериш ли се веднъж  на демон, той ще бъде с теб до края на живота ти. Демонът може да се появи, в огледало или дори директно пред вас, ако сте достатъчно възприемчиви и разбира се не ви е страх. Демоните имат свои собствени сигнали. Цветовете, които предпочитат са синьо, черно и червено. Демоните, които обладават жени и мъже, се наричат съответно инкуби и кукуби. Инкубите са мъжките демони. Eдин човек е обладан от демони тогава когато той е станал пълно притежание на тези демони и те контролират духа, душата и тялото му. Променя се погледът му, походката му, маниерът му на говорене, той се изпълва с нагла увереност и усещане за сила и власт,но всъщност той е обладан от демон. Често се разхожда по тъмно и прекаляването с твърд алкохол. На другия ден може същият този човек да съжалява за всичко, което е извършил, докато е бил в това състояние. Тялото на такъв човек се огъва като мост.Гоненето на демони е признак на вяра, негоненето на демони е признак на неверие. Демоните, имат и своята йерархия, но по друг начин казано те са цели легиони. Беле- демонът създаваш хаос във всяка една връзка, създаваш  радори и  кавги между мъжа и жената, а самият той е имал 66 легиона. Пусон-демонът на изкушението, собственик на 22 легиона, с лице на лъв и яздещ мечка. Паймон водач на 200 легиона,  често притежаващ женско лице с фигура на мъж. Абизу Женски демон, за който се смята, че е отговорен за аборти и мъртвородени. Най често се среща, като змия. Според някой източници демоните, независимо мъжки или женски живеят от 6280 до 9200 години.

Nom

Аграт, прилеп - Малат - третата съпруга на дявола. Епархия,вид - "нощни пеперуди", Agrat има египетски и еврейски корени. Тя е дъщеря на смъртна жена с удивителна красота и дявол. Просерпин, Сукубус, Брух, Кали, Ламиа, Ихех Зенуним. Всички те са изключително безмилостни, зли, опасни за човешката раса, съблазняват хората, принуждават хората да ги искат, но са способни да унищожат човек. Берич духът на смъртта, нищото, нищото. И също  носи разрушение, разврат, похот,  разрушение.Елздар (тя е наричана Елизада) - зловещо същество, на височина около 4 метра, със 7 рога на главата си. Трудно е да се оцени нанесената вреда на хората и степента на нейната жестокост. Закуро (Закуро). Половин човек-полу-душа, youkai от клана youkai (демони-лисици). Азазел според древните евреи е демонът на пустинята и първи знаменосец на Армията на Ада.Азазел, често се превежда като ,,изкупителна жертва". Така бива наречен човек набеден и наказан за чужди грехове и престъпления.

Theritos

Като цяло не обичам да давам съвети или да коригирам, каквото и да било, но демоните не са 100% зли и опасни за човешката раса. Някой от тях могат да бъдат добри. Ще дам пример. Папа Силвестър II е имал любовница сукубус на име Меридиана, която го е научила на много неща и му е помогнала да стане папа.  По време на смърта си той си признал всичко и умрял опростен.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Sylvester_II

mery_j

А кой демон се явява като зло куче?
Лятото имах преживяване с черно куче ,което искаше да ме удуши в съня ми.Бях на морето на почивка.Преди да го видя в съня си чух силен трясък и се събудих.Беше ме много страх.След това пак заспах и пак се събудих от силния трясък.Той и двата пъти се чу от коридора на хотела.На другия ден питах хората,но никой нищо не беше чул :(

Theritos

А кой демон се явява като зло куче?
Лятото имах преживяване с черно куче ,което искаше да ме удуши в съня ми.Бях на морето на почивка.Преди да го видя в съня си чух силен трясък и се събудих.Беше ме много страх.След това пак заспах и пак се събудих от силния трясък.Той и двата пъти се чу от коридора на хотела.На другия ден питах хората,но никой нищо не беше чул
Има разни английски легенди за черното куче: 

https://en.wikipedia.org/wiki/Black_dog_(ghost)

Те почти всички са shapeshifters така, че няма как да се определи точно. Ти си човекът, който може
да разбере кой точно е и какво може. Може би е някакво по-низше entity. Ако ти се занимава можеш да го призовеш. При внимателна работа можеш да научиш нещо от него, респективно да ти бъде полезен. Умният човек не пропуска възможност да придобие съюзник ако това е възможно. А може би не е бил никакъв демон а просто игра на подсъзнанието ти. Куче по-принцип значи враг.

Nom

Това куме е и приятел. Ще разгледам за куче демон. Ще пиша отново в темата.

Theritos

Хммм. Както вече писах предоставената информация е леко погрешна и подвеждаща.
Мисля, че просто е копирана от някакъв сайт.
"Аграт, прилеп - Малат" е всъщност "Аграт бат Махлат" и не идва от "прилеп" а от "бат", което на иврит значи "дъщеря". Тоест "Аграт, дъщерята на Махлат" или "Махалат". В иврит няма букви за гласни с изключение на алеф. Съществува т.нар "никуд", който означава гласни, но често пъти се пропуска така, че не винаги можем да сме сигурни в оригиналното произношение. Друг проблем е, че до колкото ми е известно никудът се появява след библеиско време така, че когато са писани тези имена просто не е съществувал. "Ихех Зенуним" е всъщност "Ейшет Зенуним" - със ударение на "ним".  Почти винаги те двете се споменават заедно със Лилит и Намаах, която била най-красива от всичките. За който се интересува има Google и колкото искаш информация. Няма 100% "тъмни" и "светли" сили. Примери колкото искаш. Ще дам няколко - човек, който се причестява и вярва, че бог му помага и тн., ходи по манастири и пр.  заключва хладилника си за да не яде от храната му негов беден и възрастен роднина, който стои на студено зимата за да не плащат много ток. Уж бог бил вездесъщ, нали? :) Това е истина. Друг пример. Има един руски филм "Левиатан", в който съсипват живота на невинен човек в името господне. Отнемат му земята, къщата, сина, втората му жена се самоубива за да построят църква върху имота му. Единственият грях на този човечец беше, че пиеше повечко.
Всички около него така правеха, обаче. 
https://www.youtube.com/watch?v=ur8WKKIzb2I
Краят на филма е с як хумор. Кметът, пратил невинния човек с затвора разправя на сина си за
господ в църквата. Има го и в Замунда - с български субтитри.
"Тъмните" сили могат да помагат и за справедливи каузи - да лекуват и пр. Всичко зависи от личната съвест, уменията и дисциплината на този, който "отваря вратата", както пише по нагоре.
Специално Намаах, Лилит и тн. най-често се викат само за добри неща. Помагат на самотния мъж в дълга командировка или ако е изоставен, например. :) Имаше преди доста време един секс скандал в цъкрвата.

https://www.youtube.com/watch?v=m7N_avDotB0

Този човек ли ще прогонва демоните? Дори си плаща да го обладават. Ето друг пример:

http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/ps/108.htm

Препоръчвам внимателен прочит на намиращото се от 6 до 20 включително. Звучи като "Господи. Дай да го побиеме тоя." В подходящи ръце този псалм е "очень хорошая вещ". Разписах се твърде много, което е вредно и излишно. Както се казва too long didn't read. След няколко дена ще погледна отново тук. Ако някой иска може да разкажа повече ако ми се занимава.

mery_j

Не,то това не беше точно сън ,а като видение.И настина започна да ме души.А и трясъка преди това, който никой не беше чул,освен мен.

Theritos

mery_j Има такива сънища. Толкова реални, че като се събудиш ти трябва време за да осъзнаеш, че е било сън.
Както вече казах ти си човекът, който може да разбере кой точно е бил и какво може той ако му се занимава. Можеш просто да забравиш за случката или да го приемеш като "инструмент" в ръцете си. Някой демони са просто инструменти. Следват Unix философията. Правят само едно нещо, но го правят добре. Както и да е. Стига съм писал в тази тема. Успех, каквото и да решиш да правиш. :)

mery_j

Благодаря за отделеното време :)